Laptops

Најдете лаптоп што е совршен за вас

 1. Прегледувајте според начин на користење

  X Затвори

  Професионален, за домашна употреба, ултрапреносен, за играње игри

 2. Истражи според тип

  X Затвори

  Куќишта, мало куќиште, All-in-One компјутери...

X Затвори
X Затвори
Пребарувајте според користење

Прегледувајте според начин на користење

  • Видеоконференции
  • Табели и извештаи
  • Конкурентско истражување
  Работа
  Работа
  • Уредување на фотографија / видео
  • Мешање на музика / звук
  • Апликации за дизајн и инженеринг
  Креативност и забава
  Креативност и забава
  • Домашна работа и извештаи
  • Online истражување и извештаи
  • Цврст и издржлив
  Студент
  Студент
  • MMORPG и пукачки игри во 1 лице
  • Играње игри со силна графика
  • Извонреден звук и графика
  За играње игри
  За играње игри
  • Одржување контакт со пријатели и семејство
  • Плаќање сметки и управување со финансии
  • Online гледање на видеа
  За секојдневна употреба
  За секојдневна употреба
Прегледување според тип

Истражи според тип

  Традиционален
  Традиционален
  2-in-1
  2-in-1
  • Одличен за патување, во движењеo
  • Никогаш нема да ви претставува товар
  • Елегантни дизајни
  Тенок и лесен
  Тенок и лесен
  • Извонредно играње игра
  • Страшна брзина и моќност
  • Застрашувачки дизајн
  Играње игри
  Играње игри
  • Ултрабрзи времиња на подигнување
  • Веб-прегледување/online апликации
  • Одличен избор за вредноста
  Chromebook
  Chromebook
Filter By Specs
Narrow Your Search
Viewing  0  Филтрирани резултати

Види се

Види се

Pick a Laptop Brand

 • ThinkPad

  Овозможени за продуктивност
  Одлична сигурност и безбедност
  Карактеристики за бизнис управување

 • IDEAPAD

  Широко портфолио
  Водечки модерни дизајни
  Направени да ги задоволат вашите потреби

 • YOGA

  Разновидни лаптопи со повеќе режими
  Дизајни кои се истакнуваат
  Интуитивни и лесни за користење

 • Legion

  Моќни гејминг перформанси

  Елегантни дизајни

  15-инчни и 17-инчни екрани

Првокласни перформанси, легендарна сигурност

ThinkPad X1 Серија: Lenovo ThinPad X1 Carbon Gen 8
X1
Нашата врвна линија на ултра-премиум и ултра-лесни уреди
X Серија: ThinkPad X
X
Лесен и тенок, со долго траење на батеријата за екстремна мобилност.
T Cерија: ThinkPad T470
T
Перформанси и трајност во нашата главна серија лаптопи.
P Cерија: ThinkPad P
P
P серијата се карактеризира со портабилност на ThinkPad со моќ на работна станица. Лаптопите од оваа серија располагаат со ISV-сертифицирани апликации, ултрабрзи графички перформанси и висока процесорска моќ и многу напредни технологии за интензивна работа.
ThinkBook Series: Lenovo ThinkBook Laptop
SMB laptops with style
L Серија:
L
Цврсти и функционални деловни лаптопи со поволна цена.
E Серија: Lenovo ThinkPad E15 laptop
E
Ставете специфичен изглед на вашиот мал бизнис со овие прогресивно дизајнирани, моќно конструирани лаптопи, со нагласена безбедност и продуктивност на Lenovo Solutions за мали бизниси.

РАЗЛИЧНИ СТИЛОВИ, ИЗВОНРЕДНИ ПЕРФОРМАНСИ

Flex Series: IdeaPad Flex 5 (15
Ambitious 2-in-1 laptop
Multimode with touchscreen, perfect for work & school
500 Cерија: IdeaPad 500
500
Лаптопи кои комбинираат голем број мултимедијални карактеристики со супериорна моќ.
300 Cерија: IdeaPad 300
300
Лаптопи со поволни цени со супербрза интернет брзина како стандард.
100 Серија: IdeaPad 100
100
Продуктивни основни лаптопи по многу поволни цени.
S Series: Ideapad S Series
S
Budget-friendly ultraslim laptops for everyday use.
L Series: Lenovo IdeaPad L Series List Image Front View
L
Affordable laptops for everyday use
C Series: Lenovo IdeaPad C Series List Image
C
Versatile 2-in-1 laptops for any budget.

ЧЕТИРИ ГЕНИЈАЛНИ РЕЖИМИ, ЕДЕН ОДЛИЧЕН УРЕД.

C Серија: Yoga C Series
C
Стилски, совршено дизајнирани 2-in-1, за тогаш кога обичните лаптопи не се доволни
S Серија: Yoga S Series
S
Тенки, стилски лаптопи кои не жртвуваат моќ

Гејминг во движење

5 Series: Lenovo Legion Y730 Laptop front view
5
Stylish on the outside, savage on the inside.
Y Серија: Lenovo Legion Y730 Laptop front view
Y
Стилски однадвор, моќни одвнатре.

Вашиот лаптоп е најголемиот излез до светот на интернет и понатаму (освен смартфонот, се разбира). Сите имаме различни приоритети:

 • Лаптопи со високи перформанси за креатори, професионалци, или играчи – имаме моќни куќишта како ривали на она што го даваат десктоп компјутерите.
 • Ултрапреносливи лаптопи за луѓе што се секогаш во движење.
 • Лаптопи со поволни цени кои ви даваат вредност и перформанси во еден пакет.
 • Иновативни 2-in-1 компјутери – дел лаптоп, дел таблет, дел нешто не сте виделе досега – за тие што сакаат да ја допрат нетестираната моќ на новото.

Бизнис лаптопи

Нашите ThinkPad лаптопи поставуваат стандард за бизнис компјутерите. Многу цврсти и сигурни, овие лаптопи и 2-in-1 компјутери ве одржуваат продуктивни во секаква средина. И ви ги даваат потребните алатки – од најдобри процесори и графика до најсовремена технологија на touch екран, од поддршка за пенкало до неверојатно траење на батеријата, ThinkPad ве одржува продуктивни и ангажирани каде и да сте.

Лаптопи за играње

Играчите не мора повеќе да бидат врзани за нивните десктоп компјутери. Legion од Lenovo ви овозможува да доминирате над конкурентите каде и да сте. Дали сте непоколебливи? Ние имаме за вас лаптопи коишто располагаат со моќна дискретна графика и процесори со можност за зголемување на работниот такт. Имаме и пристапни опции за повремени играчи. Но, кој лаптоп и да го изберете, ќе ви овозможи да се изгубите во извонредното аудио и живописните дисплеи.

Конвертибилни лаптопи

Подготвени сте за нешто поинакво? Нашите иновативни Yoga лаптопи, таблети и 2-in-1 компјутери дефинитивно ќе ви го привлечат погледот и ќе најдете начини да го правите тоа што го сакате. Живописни дисплеи и извонредно аудио? Проверете. Таблети што работат како проектори за филмови или презентации . Да. Поддршка за пенкало за уметници и дизајнери и Halo тастатура која е сериозно како ниедна што сте ја виделе досега? На вас останува да истражите.

Apply Filters