Intel logo

За сите нас

Амбициозни сме, инвентивни и понекогаш дури и малку расеани. И тоа е добро! Yoga е направен за сите нас и секогаш ќе ви помогне да бидете најдобри.

Lenovo Yoga 2-во-1, затворен, прикажува звучна лента

Храбра иновација

Моќен опкружувачки звук во секој режим

Нашата Yoga 9i линија ја унапредува 2-во-1 технологијата со првата ротирачка звучна лента во светот, стручно направена да обезбеди навистина неверојатен звук. Благодарение на 3D-опкружувачкиот звук од Dolby Atmos®, Yoga ја подигнува забавата на повисоко ниво.

Звучна лента

Ја заборавивте лозинката?

Yoga лаптопите се проектирани да размислуваат паметно, за да можете вие да се фокусирате на она што е важно. Лозинки: опционално. Користете го лицето или отпечатокот од прст за да можете безбедно да се најавите на вашиот Windows компјутер со Windows Hello (IR камерите за препознавање на лице се достапни на одбрани модели.)

IR камера
Lenovo Yoga 2-во-1 лаптоп, прикажува екран и ротирачка звучна лента
Lenovo Yoga 2-во-1 лаптоп, прикажува екран и тастатура
Lenovo Yoga 2-во-1 лаптоп во режим на таблет, прикажува ротирачка звучна лента

Дизајн и изработка

Тактилен луксуз

Yoga лаптопите се исто толку стилски колку што се и вие, со уникатни бои, вклучувајќи елегантен метал, кожа и ткаенина за повеќе тактилно доживување.

Кожен дизајн

Секогаш поелегантен

Нашите дизајнери и инженери се стремат кон сè потенки и полесни дизајни, со прецизно внимание на деталите што гарантира дека секој милиметар е искористен. Одликувајќи се со модели лесни 1kg (2.2lbs), Yoga се дизајнирани да одат каде било.

Тенок и лесен

Стилски и издржлив

Бидејќи Yoga продолжува да се движи од ултратенок дизајн кон уште потенки профили, скапоцената легура на алуминиум игра суштинска улога. Благодарение на неговата леснотија и издржливост, металот обезбедува совршена основа за премиум изградба. Со прецизно-запечатена, алуминиумска конструкција, Yoga уредите нудат и дизајн и суштина.

Метална конструкција

Режим за секое расположение

Изработени од aerospace-grade метал, Yoga 2-во-1 лаптопите нудат глатка, стабилна ротација на 360° додека преминувате од режим на таблет во лаптоп и назад.

Повеќе режими
Lenovo Yoga лаптоп со текстилна обвивка
Lenovo Yoga 2-во-1 лаптоп во режим на шатор
Lenovo Yoga 9i со кожна обвивка

Премиум искуство

Ви ја претставуваме Intel® Evo™ платформата

Исклучително искуство, каде било. Совршена комбинација на респонзивност, траење на батеријата и неверојатни визуелизации, Yoga ја постави границата за напредни мобилни перформанси. Тие исто така се опремени со низа паметни карактеристики кои ќе ви овозможат поголема ефективност.

Перформанси

Искористете го секој момент со моќта на AI

Направете повеќе со Intel® процесори кои поддржуваат AI и оптимизирана батерија која динамично реагира на вашите потреби за да го продолжи траењето на батеријата до 20%. Никогаш нема да се почувствувате безизлезно. А кога ќе ви биде потребно засилување, 15 минутно полнење ќе ви овозможи уште неколку часа траење на батеријата.

Траење на батеријата

Животот е подобар во 4К

Погледнете ги сите детали во поточни бои од кога било досега, со до 4K резолуција на VESA400 HDR дисплејот оптимизиран со микро-рамки и брилијантноста на Dolby Vision™. Со осветленост до 500 nits на избрани модели, Yoga уредите нудат подобро искуство при гледањето во секое окружување.

4K Дисплеј

Помислете, нацртајте

Yoga уредите комбинираат изработка од светска класа со внимателен дизајн ставајќи го вашето искуство на прво место. Иновативните карактеристики се вградени директно во шасијата, вклучително и 9i вграденото дигитално пенкало на Yoga кое се полни на неговото место за практичен пристап. Никогаш повторно нема да го изгубите пенкалото или идејата.

Вградено пенкало
Lenovo Yoga 2-во-1 лаптоп во режим на шатор
Прикажан Lenovo Yoga лаптоп со дигитално пенкало
Lenovo Yoga 9i 2-во-1 лаптоп со кожна обвивка, близок поглед на вградено дигитално пенкало

Одбери го твојот Yoga

Lenovo Yoga 2-во-1 лаптоп, преден поглед

2-во-1

карактеристики

Дознајте повеќе
Lenovo Yoga Creator desktop PC, front view

All-in-one

продуктивност

Дознајте повеќе

Lenovo_Yoga_Mouse_with_Laser_Presenter

Yoga Mouse

Lenovo Yoga Mouse with Laser Presenter Наменето и прецизно. Направете го секој простор ваша канцеларија.

Дознајте повеќе
Headphone_Yoga_ANC

Yoga ANC слушалки

Подобра музика. Подобри разговори. Подобар живот.

Дознајте повеќе