Yoga ANC слушалки Yoga ANC слушалки

Lenovo Yoga ANC слушалки

Подобра музика. Подобри разговори. Подобар живот.

Слушалки со икона за квалитет на повик од светска класа

Забава од светска класа

Икона за слушалки кои ја отстрануваат позадинската бучава

ANC и ENC оптимизирани

Икона за слушалки со модерен преклопен дизајн

Модерен преклопен дизајн

Икона за двојно Bluetooth® поврзување на слушалките

Уред за двојно Bluetooth® поврзување

Икона за слушалки кои се лесни и удобни

Лесни и удобни

Опис Спецификации
Слушалки
 • Headphone driver: 40mm Neodymium
 • Фреквенциски домет: 20Hz – 20 kHz
 • Отпорност: 32Ω
 • Максимална влезна моќност: 30mW
 • Осетливост (SPL): >111dBm ± 3dBm
 • THD+N at - 3dBFS: -77dB
 • Динамички опсег: 110dB
 • Поддршка за батерија: 14 часа Playback со исклучен ANC
 • Време на полнење на батеријата: : < 3 Hours
Микрофон
 • THD+N at -3dBFS: -85dB
 • Динамички опсег: 95dB
 • Фреквенција: 50 Hz - 8 kHz
 • Active Noise Cancellation (ANC): Hybrid ANC, Up to -30 dB, 4 out of 6 Microphones for ANC, Level 1, Level 2 and ANC off
 • Environmental Noise Cancellation (ENC): 4 out of 6 Microphones for ENC
 • Сигнал за бучава (SNR): До 75dB
Интерфејс
Bluetooth® 5.0, USB Digital Audio
Bluetooth® Профил
A2DP, HFP, AVRCP
Bluetooth® Формат на звучна поддршка
SBC / AAC / aptX / aptXLL / HP1.7 / mSBC
Должина на кабел
USB-C to USB-A: 1.3m Braided Cable
Тип на слушалки
Дизајнирани за уво, преклоп технологија
Тип на микрофон
Boomless
Тежина
Од 0.47lbs / 214g
Поддржуваат OS
 • Windows 10
 • 8.0 или понова верзија
 • iOS 10 или понова верзија
Гаранција
Една година
Спецификации може да се разликуваат во зависност од регионот
Жена која носи Yoga ANC слушалки Жена која носи Yoga ANC слушалки

Подобар начин да уживате во она што го сакате

Скокнете за момент во омилените ритмови и уживајте во кристално чистите повици со оние што ги сакате - и уживајте сè повеќе со слушалките на Lenovo Yoga ANC. Овие елегантни слушалки обезбедува забавно и музичко искуство од светска класа што изгледа добро како што и звучи. Со силиконска кожа, премиум пластика и елегантна метална завршница, тие зрачат со елеганција каде и да одите.

Преглед на Yoga ANC слушалките Преглед на Yoga ANC слушалките

Исклучете ги звуците на хаосот

Елиминирајте ја дури и најсилната бучава во околината околу вас и уживајте во моментот со помош на активната технологија (ANC) за отстранување на бучава, која ги одбива и смалува звуците околу вас.

Yoga ANC слушалки Yoga ANC слушалки

Зборувајте и бидете слушнати

Никогаш не пропуштајте прилика за да разговарате - дури и кога сте во гласни околини. Шест микрофони и технологија за отстранување на бучава во животната средина (ENC) ја потиснуваат бучавата во позадина, така што ќе бидете јасно слушнати.

Копчиња и функционалности

Преглед на портите на Lenovo Yoga ANC слушалките
 • 1. Повеќе функции
  • Одговор/Прекин на повик
  • Почеток/Пауза/Премотување/Напред
 • 2. Power + Bluetooth®
 • 3. Power LED Indicator
 • 4. USB-C
 • 5. Battery LED indicator
 • 6. Јачина на звук +/-
 • 7. ANC – ниво 1 / 2 + Исклучување
 • 8.Исклучи микрофон

Што содржи пакувањето?

Што содржи пакувањето на Lenovo Yoga ANC слушалките
 • Lenovo Yoga ANC слушалки
 • Кутија за носење
 • 1.3m USB-C to USB-A Braided Cable
 • Гаранција
 • Прирачник за брз почеток

Продажни модели

Преден поглед на ThinkPad X1 ANC слушалките

Yoga ANC слушалки

Каде може да се купи
Same Day Shipping