Five Lenovo ThinkPad T Series laptops stacked one behind another, each open about 75 degrees, alternating

thinkpad logo

T серија

Ние сме тука за вас

Создадени за перформанси и издржливост, нашите водечки лаптопи ве покриваат во канцеларијата, на терен и насекаде измеѓу. Со алатки богати со продуктивност како што е епското траење на батеријата, ултра брзите USB –C Thunderbolt® портови и моќниот процесор кој работи без прекин.

Спореди ја Т серијата

Создадени за перформанси и издржливост, нашите водечки лаптопи ве покриваат во канцеларијата, на терен и насекаде измеѓу. Со алатки богати со продуктивност како што е епското траење на батеријата, ултра брзите USB –C Thunderbolt® портови и моќниот процесор кој работи без прекин.

Спореди ја Т серијата

Lenovo ThinkPads stacked to shape “100” for over 100 million sold

Многу од Think

ThinkPad беше на врвот на Монт Еверест, во длабочините на океанот и во сенките на дождовните шуми. NASA го користи ThinkPad на Меѓународната вселенска станица и на вселенската станица МИР. Тој е дури и во постојаната колекција на Музејот на модерната уметност во Њујорк. Затоа не е чудно што имаме продадено повеќе од 100 милиони од овие докажани уреди - благодарение секако и на лојалните корисници на T серијата.

Спореди ја Т серијата

Lenovo ThinkPad T480 open 180 degrees, floating in the air, angled right to show side ports

Реализирајте го вашиот потенцијал

Независно дали имате потреба од долго траење на батеријата (до 27 часа со едно полнење), ултра брзо вчитување на фајловите или подигнување кое трае само неколку секунди, T серијата ќе ви обезбеди моќни перформанси.

Спореди ја Т серијата

Создаден за да работи и работи. И работи.

Ги тестиравме ThinkPad производите според 12 воени барања и повеќе од 200 проверки на квалитетот за да го осигураме нивното работење во екстремни услови. Од арктичката дивина до пустинските бури, од нулта гравитација до истурање на течности, можете да верувате дека вашиот уред од T серијата ќе се справи со се што ќе ви се испречи на патот.

Спореди ја Т серијата

Lenovo ThinkPad T480s angled slightly left, opened about 95 degrees, showing the back of someone’s head and right hand writing on a chalkboard

Причина. И ефект.

Вие зборувате. Ние слушаме. 25 години на иновации во дизајнот и фокус на корисниците кој ни покажува што да правиме. Благодарение на вашиот фидбек го прецизиравме тракпадот и легендарната црвена TrackPoint на нашата наградувана тастатура.

Спореди ја Т серијата

 

Lenovo ThinkPad logo

Secured-core компјутери

Ново ниво на заштита

Порастот на софистицираните сајбер напади започна нова ера на поголеми закани; на вашата компанија и се потребни интегрирани решенија за софтверот и хардверот кои нудат посеопфатна безбедност. Пристап кон заштитата со интегиран хардвер и софтвер сега е од суштинско значење. Lenovo и Microsoft остварија блиска соработка во градењето на Secured-core компјутери, во кои има длабоко интегриран хардвер, фирмвер и софтвер за безбедност.
Дознајте повеќе

Спореди T Cерија
 • Processor
 • Operating System
 • Display
 • Memory
 • Battery Life
 • Weight
  • Powerful, sustainable Intel® vPro®-powered 16" business laptop
  • All-day battery life, high-speed connectivity, & superb remote conferencing features
  • Optional FHD webcams & certified low blue-light displays
  • Up to Intel vPro® with 12th Gen Intel® Core™ i7 vPro® U and P series processors
  • Up to Windows 11 Pro
  • Up to 16” WUXGA 16:10 (2560 x 1600) IPS, antiglare
  • Up to 48GB DDR4
  • All-day battery life* (MM18, video playback)
  • Starting at 1.64kg / 3.61lbs
  • Powerful, sustainable AMD-powered 16'' business laptop
  • All-day battery life, superb connectivity & ports, WiFi 6E option*
  • Optional FHD webcam & certified low blue-light 16:10 displays
  • Up to AMD Ryzen™ 7 PRO
  • Up to Windows 11 Pro
  • Up to 16” WUXGA 16:10 (2560 x 1600) IPS, antiglare
  • Up to 32GB LPDDR5
  • All-day battery life* (MM18, video playback) *All battery life claims are approximate and based on results using the MobileMark® 2018 battery-life benchmark test. Actual battery life will vary and depends on many factors such as product configuration and usage, software use, wireless functionality, power management settings, and screen brightness. The maximum capacity of the battery will decrease with time and use.
  • Starting at 1.64kg / 3.61lbs
  • Slim, light 14'' Intel® vPro®-powered business laptop
  • All-day battery life, sub-6GHz 5G option, & full array of ports
  • Optional FHD webcams & certified low blue-light displays
  • Up to Intel vPro® with 12th Gen Intel® Core™ i7 vPro®
  • Up to Windows 11 Pro
  • Up to 14” 2.8K OLED 16:10 (2880 x 1800) IPS, DisplayHDR™ True Black 500, Dolby® Vision™
  • Up to 32GB LPDDR5
  • All-day battery life* (MM18, video playback) *All battery life claims are approximate and based on results using the MobileMark® 2018 battery-life benchmark test. Actual battery life will vary and depends on many factors such as product configuration and usage, software use, wireless functionality, power management settings, and screen brightness. The maximum capacity of the battery will decrease with time and use.
  • Starting at 2.70lbs / 1.22kg
  • Slim, light, & sustainable AMD-powered 14" business laptop
  • All-day battery life, superb connectivity with WiFi 6E option*
  • Optional FHD webcams & certified low blue-light 16:10 displays
  • Up to AMD Ryzen™ 7 PRO
  • Up to Windows 11 Pro
  • Up to 14” 2.8K OLED 16:10 (2880 x 1800) IPS, antiglare
  • Up to 32GB LPDDR5
  • All-day battery life* (MM18, video playback) *All battery life claims are approximate and based on results using the MobileMark® 2018 battery-life benchmark test. Actual battery life will vary and depends on many factors such as product configuration and usage, software use, wireless functionality, power management settings, and screen brightness. The maximum capacity of the battery will decrease with time and use.
  • Starting at 1.22kg / 2.71lbs
  • Light 14'' Intel® vPro®-powered business laptop
  • All-day battery life, superb connectivity & ports
  • Optional FHD webcams & certified low blue-light displays
  • Up to Intel vPro® with 12th Gen Intel® Core™ i7 vPro®
  • Up to Windows 11 Pro
  • Up to 14” WQUXGA 16:10 (3840 x 2400) IPS, add-on-film-touch, touchscreen with Dolby® Vision™,
  • Up to 48GB DDR4
  • All-day battery life* (MM18, video playback)
  • Starting at 1.21kg / 2.65lbs
  • Light, sustainable AMD-powered 14'' business laptop
  • All-day battery life, superb connectivity & range of ports
  • Certified low blue-light 16:10 displays, optional  FHD + IR webcam
  • Up to AMD Ryzen™ 7 PRO
  • Up to Windows 11 Pro
  • Up to 14” WQUXGA 16:10 (3840 x 2400) IPS, add-on-film-touch
  • Up to 32GB LPDDR5
  • All-day battery life* (MM18, video playback) *All battery life claims are approximate and based on results using the MobileMark® 2018 battery-life benchmark test. Actual battery life will vary and depends on many factors such as product configuration and usage, software use, wireless functionality, power management settings, and screen brightness. The maximum capacity of the battery will decrease with time and use.
  • Starting at 1.21kg / 2.65lbs
  • 15.6" innovative graphics-focused mobile workstation
  • Engineered for creative professionals
  • Discrete NVIDIA® graphics and vivid display options
  • Up to Intel® Xeon® W-11955M vPro® or 11th Generation Intel® Core™ i9-11950H vPro®
  • Up to Windows 10 Pro for Workstations
  • Up to 15.6" UHD (3840 x 2160) OLED Touch, AR-AS, 400 nits, HDR500 True Black, Dolby Vision™ HDR
  • Up to 128GB DDR4 (3200MHz) ECC or non-ECC
  • Up to 10.3 hours (MM18) with Rapid Charge
  • Starting at 1.8kg / 3.99lbs
  • Ultralightweight, powerful 14" laptop 
  • Multilevel security built-in 
  • Improved productivity features
  • Up to AMD Ryzen™ PRO 5000 Series
  • Up to Windows 10 Pro
  • Up to 4K UHD (3840 × 2160) IPS with Dolby Vision™ 500 nits
  • Up to 32GB LPDDR4 (4266Mhz) / 2 soldered
  • Up to 15.4 hours 57Whr (MM18) with Rapid Charge
  • Starting at 1.28kg / 2.83lbs
  • Lightweight, powerful Intel® Evo™ vPro® corporate laptop
  • Speedy bootup with integrated fingerprint reader on power button
  • Biometric & AI-based integrated security
  • Up to 11th Gen Intel® Core™ i7 vPro®
  • Up to Windows 10 Pro
  • Up to 14” 4K HDR (2560 x 1440) IPS with Dolby Vision™, 500 nits, 100% DCI-P3
  • Up to 32GB LPDDR4x
  • Up to 14.6 hours* 57Whr (MM18) with Rapid Charge
  • Starting at 1.28kg / 2.83lbs
  • До 15.6" UHD екран со Dolby Vision™
  • Најсовремена 11-та генерација на Intel® Core™ процесори со vPro
  • Нова опција за Storm Grey боја
  • Up to 11th Gen Intel® Core™ i7 vPro
  • Up to Windows 10 Pro
  • Up to 15.6″ 4K IPS (3840 x 2160) 600 nits, Dolby Vision™
  • Up to 48GB DDR4
  • Up to 10 hours
  • Starts at 1.46kg / 3.23lbs
  • До 14" UHD екран со Dolby Vision™
  • Најсовремена 11-та генерација на Intel® Core™ процесори со vPro
  • Графичка подготвена за ААА игри
  • Up to 11th Gen Intel® Core™ i7 vPro
  • Up to Windows 10 Pro
  • Up to 14″ UHD IPS (3840 x 2160) 500 nits, Dolby Vision™, 100% Adobe sRGB
  • Up to 48GB DDR4 3200MHz
  • Up to 10.7 hours
  • Starts at 1.47kg / 3.23lbs
  • 14-инчен преносен лаптоп напојуван од AMD Ryzen™ PRO
  • Вградено повеќеслојно ниво на безбедност
  • Опционалното 4G LTE ве одржува секогаш поврзани
  • Up to AMD Ryzen™ 5000 PRO
  • Up to Windows 10 Pro
  • Up to 14" 4K UHD (3840 × 2160) IPS with Dolby Vision™ 500 nits
  • Up to 48GB
  • Up to 13 hours 57Whr (MM18) with Rapid Charge
  • Starting at 1.47kg / 3.23lbs

* Траењето на батеријата е базирано на тестирање со MobileMark 2014. Траењето на батеријата варира во зависност од поставките, начинот на користење и други фактори.