Непрекината иновативност

Начинот на кој пресметуваме. Начинот на кој работиме. Начинот на кој ги живееме нашите животи. Секој пат кога бизнисот ќе одеше некаде, ќе откриеше нешто поразлично или ќе направеше нешто револуционерно, ThinkPad секогаш беше таму. Ние потекнуваме од долга традиција на први.

Флексибилност до максимум

Не сте врзани за вашето биро, па затоа е супер да имате компјутер што не функционира статично како него. Нашите Yoga 2-во-1 лаптопи одат таму каде што одите и вие, работете на начинот на кој сакате и испорачувајте тешки перформанси во лесна шасија. Шарката од 360 степени му одговара на секој ваш начин на работа.

Останува ладен

Ние дизајниравме интелигентни Cooling Engines на нашите компјутери за да спречиме прегревање и да обезбедиме потивко искуство. Со помош на ThinkPad сензорите лесно се открива како работи лаптопот - без разлика дали се наоѓа на вашиот скут или биро прикажува на која топлина може да работи системот. И интелигентното ладење исто така обезбедува потивко и посигурно искуство.

Ја почитува вашата приватност

Со ThinkPad, не треба да користите лепливи белешки или лента за да ја оневозможите веб-камерата да снима или слика— со само еден потег со прстот можете да го отворите или затворите ThinkShutter со цел да го заштитите вашиот бизнис. Нашето портфолио има најголем процент на производи со вклучен затворач на камерата.

Доверлив квалитет

Системите ThinkPad се дизајнирани за долготрајност. Знаеме дека вашиот бизнис зависи од вашиот компјутер за да продолжи напред. Значи, секој ThinkPad е направен да издржи.

Се справува лесно со секоја задача

Никој нема време за прекин во системот. Затоа нашите лаптопи ThinkPad се подложени на строго MIL-SPEC тестирање и стотици квалитетни проверки за да се обезбеди издржливост. Од артичка пустина до пустински бури од прашина, од нулта гравитација до млазови вода и капки, можете да им верувате, тие ќе се справат со тоа што животот ќе фрли на вас.

Мајстори во мобилност

Повеќе од било што, морате да се потпрете на вашиот уред - особено кога сте во движење. Кој има време да бара струја? Затоа нашите уреди се познати по епско траење на батеријата. Сепак, кога ви треба повеќе батерија, Rapid Charge ќе ве врати на 80% за време на паузата за ручек.

Беспрекорна безбедност

Затоа ние го создадовме ThinkShield, интегриран пакет на безбедносни функционалности кои обезбедуваат лесна заштита на вашиот систем и вашите средства. Без разлика дали тоа е дисплеј што ве предупредува за љубопитни очи, биометриски податоци за да ве најават, откривање на измама на WiFi мрежата или фирмвер што ги криптира вашите податоци, ние ве заштитуваме.

Наменски дизајн

За најдобро да им служиме на нашите клиенти, ние се фокусираме на подобрување на процесот, ергономијата и употребливоста - за да можете да се фокусирате на постигнување резултати во вашата работа.

Паметно и удобно се преклопува

ThinkPad X1 Fold е првиот компјутер во светот кој се преклопува: отворете го и затворете го како книга или поставете го рамно за OLED дисплеј со 13,3”. И со опционален вграден 4G или 5G, можете да се поврзете каде било, во кое било време, со или без WiFi.

Нашата легендарна мала црвена точка

Дали знаевте дека TrackPoint, која се појавува во центарот на секој ThinkPad, ја штеди вашата рака од посегнување по глувчето, чие што движење во текот на денот е големо колку еден олимписки базен?

Кристално чист звук

Повеќето од нашите ThinkPad лаптопи вклучуваат двојни-низи, отстранувачи на бучава, далеку достижни микрофони за кристално чисто аудио искуство. Без разлика дали сте на повик или гледате видео, ќе уживате. Ние, исто така, го нудиме системот за звучници Dolby Atmos® на нашите најнови ThinkPad уреди, за неверојатно звучно искуство.

Омилените ThinkPad уреди

Погледнете ги сите ThinkPad лаптопи

ThinkPad X1 Series
Нашата врвна линија на ултра-премиум и ултра-лесни уреди
View Series
ThinkPad Z13 & Z16
Sustainable laptops never looked—or felt—so good. Powered by AMD.
View Series
ThinkPad X Series
Лесен и тенок, со долго траење на батеријата за екстремна мобилност
View Series
ThinkPad T Series
Перформанси и трајност во нашата главна серија лаптопи
View Series
ThinkPad P Series
P серијата се карактеризира со портабилност на ThinkPad со моќ на работна станица
View Series
ThinkBook Series
SMB laptops with style
View Series
ThinkPad E Series
Ставете специфичен изглед на вашиот мал бизнис со овие прогресивно дизајнирани, моќно конструирани лаптопи
View Series
ThinkPad C Series
Cloud-based Chromebooks for enterprise
View Series
Погледнете ги сите Затвори
ThinkPad

Secured-core компјутери

Ново ниво на заштита

Порастот на софистицираните сајбер напади започна нова ера на поголеми закани; на вашата компанија и се потребни интегрирани решенија за софтверот и хардверот кои нудат посеопфатна безбедност. Пристап кон заштитата со интегиран хардвер и софтвер сега е од суштинско значење. Lenovo и Microsoft остварија блиска соработка во градењето на Secured-core компјутери, во кои има длабоко интегриран хардвер, фирмвер и софтвер за безбедност.

Дознајте повеќе

Запознајте се со семејството Think

Без разлика дали се работи за десктоп компјутери, монитори, работни станици, SMB лаптопи или Smart Office уреди, имаме решенија за вас.

Истражете го Think
Продукти
Lenovo ThinkShield

Безбедноста е во нашата ДНК

Во Lenovo, безбедноста ја сфаќаме сериозно. ThinkShield е нашето сеопфатно портфолио на понуди за безбедност засновани на најновите технолошки иновации. Тоа е ваша основа за одбрана за да ви помогне да спречите, откриете и закрепнете од напади на безбедноста.

Дознајте повеќе

* Врз основа на тестирањето со MobileMark 2014. Времетраењето на батеријата значително варира во зависност од поставките, употребата и другите фактори.

Ultrabook, Celeron, Celeron Inside, Core Inside, Intel, Intel Logo, Intel Atom, Intel Atom Inside, Intel Core, Intel Inside, Intel Inside Logo, Intel vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, vPro Inside, Xeon, Xeon Phi и Xeon Inside се заштитни трговски марки на Intel Corporation или нејзини подружници во САД и / или други земји.