Lenovo Vibe Z2 Pro

Lenovo Vibe Z2 Pro

Lenovo Vibe Z2 Pro

Професионален смартфон

Водечкиот Lenovo VIBE Z2 Pro ги носи фотографијата и видеата на следното ниво, тенок и стилски смартфон со карактеристики на професионална камера. Контролирајте ја креативноста и видете ги резултатите на фасцинатниот 6” 2KHD екран и сето тоа поддржано со застрашувачки перформанси на неговиот процесор Qualcomm® Snapdragon™ 801.

Извинете, овој производ повеќе не е достапен

За жал, "Lenovo Vibe Z2 Pro" повеќе не е достапен, но дали можеме да Ви препорачаме:

Професионален смартфон

 • Карактеристики

  Карактеристики

  Show More
  Less
 • Технички спецификации

  Технички спецификации

  Lenovo® Vibe Z2 Pro спецификации

  ОписLenovo® Vibe Z2 Pro
  Процесор
  • Qualcomm® Snapdragon™ MSM8974AC
  • 2.5 GHz Quad-Core процесор
  Оперативен систем
  Android™ KitKat v4.4
  Димензии (ВхШхД)
  81,3 x 7,7 x 156 mm
  Тежина
  179 g (0,4 lbs)
  Батерија
  • Тип: 4000 mAh Li-polymer battery, вграден
  • Мирување (денови): До 39,5 дена (2G/3G/4G)*
  • Време на зборување (часови): До 45 часа (2G/3G/4G)*
  Интегрирана камера
  • Задна: 16MP auto-focus задна камера со LED блиц, RGB и BSI сензори
  • Предна: 5MP fixed-focus предна камера со RGB сензор
  Звук
  1x звучник, 3,5 mm аудио приклучок
  Меморија
  • RAM: 3GB
  • ROM: 32GB
  Конективност/Радио
  • Опсег: LTE (4G)
  • Брзина: HSPA + 150 Mbps (DL) / 50 Mbps (UL)
  • WLAN: WiFi 802.11 b/g/n/ac, WiFi хот-спот
  • 2G мрежа: WCDMA 850 MHz / 900 MHz / 1800 MHz / 1900 MHz
  • 3G мрежа: 850 MHz / 900 MHz / 1700 MHz / 1800 MHz / 1900 MHz
  • 4G мрежа: FDD Band 1, 3, 7, 20
  • Bluetooth: Bluetooth® 4.0 HS
  • GPS: A-GPS поддршка
  Екран
  • Големина: 6.0" (2560 x 1440) Quad-HD екран
  • Тип: Capacitive touchscreen со 16M бои
  Графика
  Adreno 330 550 MHz
  Бои
  • Црна
  • Титаниум
  • Златна
  SIM
  Поддршка за две микро SIM картички
  Сензори
  • Гравитација
  • Близина
  • Светлина
  • Е-компас
  *Траењето на батеријата е проценето максимално траење. Конкретното траење на батеријата може да се разликува во зависност од многу фактори

  Show More
  Less
 • Галантерија & Услуги

  Lenovo Vibe Z2 ProГалантерија & Услуги

The purchase quantity of the product has reached the upper limit.
Same Day Shipping