Lenovo A6000

Lenovo A6000 Smartphone

Lenovo A6000

ЛЕСНО ЗА ОЧИТЕ, УШИТЕ И ЏЕБОТ.

• Два исти звучника со подобрен звук
• Светлосна брзина за пренос на податоци
• Голем, светол 5" wide-view екран
• Урамнотежен и доверлив процесор подготвен за реакција
• Можност за две SIM картички и заменлива батерија

Извинете, овој производ повеќе не е достапен

За жал, "Lenovo A6000" повеќе не е достапен, но дали можеме да Ви препорачаме:

ЛЕСНО ЗА ОЧИТЕ, УШИТЕ И ЏЕБОТ.

 • Карактеристики

  Карактеристики

  Подобрен звук

  Било да се работи за музика, филмови или игри, A6000 нуди исклучително искуство со звукот преку своите два звучника или вашите слушалки. Покрај тоа, со Dolby Digital Plus™ и подобрените нивоа на јачината на гласот, сè звучи побогато, подлабоко и пореално – дури и во бучни и немирни околини. Совршен за вљубеници во слушалки и љубители на музика.

  Dolby® Digital Plus
  Било да се работи за музика, филмови или игри, A6000 нуди исклучително искуство со звукот преку своите стерео звучници. Со Dolby® Digital Plus, сè звучи побогато, подлабоко и пореално.

  Блескав 5
  Блескав 5" HD екран

  Неверојатно голема брзина на пренос на податоци

  A6000 поддржува LTE (4G) мрежи со голема брзина за најбрз пренос на податоци. На тој начин ќе можете целосно да уживате во игрите на интернет, во видеата и музиката.

  Интегрирана предна и задна камера
  Интегрирана предна и задна камера

  Блескав 5" HD екран

  Богат во бои и остра резолуција, 5" HD екран на Lenovo A6000 смартфонот е создаден за мултимедијална работа. Овозможува сите видеа, игри и слики да изгледаат појасно и поживо. Покрај тоа, вградениот (IPS) панел нуди жирок агол на гледање од скоро 180°, големиот и светол екран на A6000 е совршен за споделување со еден куп пријатели.

  Брз, сигурен и подготвен за реакција

  За систем со рамномерно работење и подготвен за реакција за кој не треба да плаќате премногу, A6000 е одличен. Засилен со Qualcomm® Snapdragon™ 1,2 GHz Quad Core 64-bit процесор, има моќ да репродуцира музика и видео записи, да работи со апликации и игри и многу повеќе од тоа – без никаков напор.


  За систем со рамномерно работење и подготвен за реакција за кој не треба да плаќате премногу, погледнете го A6000. Засилен со Qualcomm® Snapdragon™ 1,2 GHz Quad Core 64-bit процесор, A6000 има моќ беспрекорно да репродуцира музика и видео записи, да работи со апликации и игри и повеќе од тоа, без никаков напор.

  Android™ 4.4 KitKat

  Android™ 4.4 постојано ги задржува перформансите на највисоко ниво со оптимизирање на меморијата и подобрување на touch екранот за да реагира побрзо и поточно отколку досега. Ова значи дека може да слушате музика додека прегледувате на интернет или да се тркате по автопатот со најновата хит игра без никакви пречки.

  Интегрирана предна и задна камера

  8МР камера на A6000 со автоматски фокус и LED блиц слика јасни и чисти фотографии и видео записи. Освен тоа, предната камера го олеснува видео разговорот и го прави забавен.

  Неограничена музика

  Откријте ги, споделете ги и репродуцирајте ги саканите музички записи каде и да сте – бесплатно. Со апликацијата Guvera на A6000 може да одите на интернет и да уживате во неограничен пристап до повеќе од милион песни.


  Откријте ги, споделете ги и репродуцирајте ги саканите музички записи – без никаков трошок. Со апликацијата Guvera на A600 може да уживате во неограничен пристап до повеќе од милион песни

  Lenovo DOit апликации

  Направете повеќе со A6000 со помош на претходно инсталирани апликации, како што е SHAREit, која ви овозможува безжично споделување податоци без трошок од мрежата или поврзување преку WiFi врска, Безбедност, која го забрзува телефонот и го штити телефонот од вируси и SYNCit, која ви овозможува да правите бекап и да ги обновите контактите, SMS пораките и евиденцијата на повици.

  GPS кој работи локално

  Наоѓањето на патот низ градот никогаш не било полесно отколку со A6000 затоа што располага со сателитски контролиран GPS за да ве води точно дури и кога немате интернет врска.

  Проширување на просторот за складирање

  Добијте уште повеќе простор за податоците, фотографиите, музиката и видеата со зголемување на внатрешната меморија на A6000 со дополнителна меморија од најмногу 32GB со MicroSD картичка.

  Две SIM картички

  Два телефонски броја во еден смартфон може да помогнат за одделување на бизнисот и задоволството. Исто така, оваа карактеристика со две SIM картички ви овозможува да изберете различни пакети за податоци за да заштедите пари.

  Show More
  Less
 • Технички спецификации

  Технички спецификации

  ОписLenovo® A6000 смартфон
  Процесор
  Qualcomm® Snapdragon™ MSM8916 64-битен 1,2 GHz Quad Core
  Оперативен систем
  Android™ 4.4 KitKat
  Графика
  Adreno 306 400MHz
  Меморија
  • RAM: 1GB
  • ROM: 8GB
  • Слот за картичка: До 32GB
  Екран
  • Големина: 5,0" HD (1280 x 720) IPS екран
  • Тип: Capacitive touchscreen, 16M colors, 5-point multitouch
  Димензии (Ш x Д x В)
  70 mm x 8,2 mm x 141 mm
  Тежина
  128 g (0,28 lbs)
  Звук
  2 звучници, Dolby Digital Plus®, 3,5 mm приклучок
  Батерија
  • Тип: 2300mAh (Li-polymer), заменлива
  • Време на мирување: До 11 дена (2G/3G) / До 11,5 дена (4G)
  • Време на зборување: До 22 часа (2G) / До 13 часа (3G) / (Напомена: гласовните можности за 4G не се поддржани)
  Боја
  Црна
  SIM
  Две, Micro SIM
  Интегрирана камера
  • Задна: 8MP автоматски фокус со LED блиц
  • Предна: 2MP фиксен фокус
  Сензори
  Гравитација, близина, светлина, вибрации
  Поврзување
  • Опсег: LTE (4G)
  • Податоци: GPRS, EDGE, HSPA+, LTE
  • Брзина: LTE 150Mbps (DL) / 50Mpbs (UL)
  • WLAN: WiFi 802.11 b/g/n, WiFi hotspot
  • 2G мрежа: GSM 850 MHz / 900 MHz / 1800 MHz / 1900 MHz
  • 3G мрежа: UMTS 900MHz / 2100MHz
  • 4G мрежа: LTE FDD Band 1, 3, 7, 20 (800MHz / 1800MHz / 2100MHz / 2600MHz), LTE TDD Band 40 (2300MHz)
  • Bluetooth: Bluetooth® 4.0
  • Радио: Да
  • GPS: Да, со A-GPS поддршка

  Show More
  Less
 • Галантерија & Услуги

  Lenovo A6000 SmartphoneГалантерија & Услуги

The purchase quantity of the product has reached the upper limit.
Same Day Shipping