Lenovo A2010

Lenovo A2010 Smartphone

Lenovo A2010

БРЗ, РЕСПОНЗИВЕН, ДОСТАПЕН СМАРТФОН

• Ефикасни системски перформанси
• Поддржува 4G мрежи за брз пренос на податоци
• Ергономски дизајниран за комфор со една рака
• Две SIM картички за два броја истовремено
• Одлични селфи фотографии
• Издржлива батерија преку целиот ден

Извинете, овој производ повеќе не е достапен

За жал, "Lenovo A2010" повеќе не е достапен, но дали можеме да Ви препорачаме:

БРЗ, РЕСПОНЗИВЕН, ДОСТАПЕН СМАРТФОН

 • Карактеристики

  Карактеристики

  Android™ 5.0 Lollipop

  Android™ Lollipop оперативниот систем вклучува многу нови карактеристики, визуелно е променет и содржи мноштво подобрувања за да биде побрз, поефикасен и помалку да ја троши батеријата. Тој исто така работи перфектно со сите ваши омилени Google апликации.

  lenovo смартфон A2010
  lenovo смартфон A2010

  Опасна 4G брзина

  Смартфонот Lenovo A2010 поддржува LTE (4G) мрежи со висока брзина за најбрз трансфер на податоци, искористувајќи го максималниот потенцијал од пребарувањето на интернет, апликациите или играњето игри.

  Брз, сигурен и респонзивен

  Респонзивни перформанси кои нема да ве чинат цело богатство. Тоа е основната предност на A2010. Напојуван од 1.0Ghz 64-bit quad core MediaTek® процесор, тој има моќ за аудио и видео записи, апликации, играње игри и многу повеќе - сето тоа без заостанување.

  4.5” екран за комфор со една рака

  Независно од тоа дали играте, се допишувате или гледате видео содржини, или едноставно сурфате на интернет, 4.5-инчниот екран на А2010 одлично се вклопува во едната рака за поудобно користење.

  Голем внатрешен проширлив простор

  Проширете го внатрешниот простор од 8GB до 32GB со помош на microSD картичка и имајте доволно простор за сите фотографии, песни и други фајлови.

  Интегрирани предна и задна камера

  Задната камера на A2010 од 5MP прави одлични фотографии и видео, додека, пак, предната 2MP камера овозможува видео разговори со пријателите.

  Две SIM картички

  Еден смартфон, два броја. Одлична опција за користење на поволности од различни провајдери за заптеда на пари или користете го смартфонот доколку сакате да ги одвоите бизнисот од приватниот живот. A2010 го има одговорот на тоа.

  Батерија активна преку целиот ден

  До 8.5 часа време на разговор и 11.5 дена мирување на 4G мрежи. A2010 има 2000mAh батерија што подразбира дека ќе поминувате повеќе време во користење на смартфонот отколку во полнење. Независно дали сте страстен фотограф, или сакате песни и видео клипови или едноставно уживате во допишување преку интернет, овој смартфон е идеален за вашиот активен живот.

  Lenovo DOit апликации

  Правете повеќе со вашиот A2010 смартон преку преинсталираните апликации како SHAREit, која ви овозможува безжично да споделувате фајлови без да се поврзете на мрежа или WiFi конекција. Тука е и SYNCit апликацијата, која овозможува да правите бекап на контактите, SMS пораките и телефонските повици.

  Show More
  Less
 • Галантерија & Услуги

  Lenovo A2010 SmartphoneГалантерија & Услуги

The purchase quantity of the product has reached the upper limit.
Same Day Shipping