Lenovo A1000

Lenovo A1000 Android Smartphone

Lenovo A1000

КАЖЕТЕ ЗДРАВО НА ВАШИОТ ПРВ АНДРОИД СМАРТФОН.

• Фотографирајте, сурфајте и споделувајте, брзо и лесно
• Откријте посладок и подобар оперативен систем
• Уживајте во брза процесорска моќ
• Чувајте илјадници фотографии, музика и апликации
• Комфор со една рака и две камери
• Работете и забавувајте се со две SIM картички

Извинете, овој производ повеќе не е достапен

За жал, "Lenovo A1000" повеќе не е достапен, но дали можеме да Ви препорачаме:

КАЖЕТЕ ЗДРАВО НА ВАШИОТ ПРВ АНДРОИД СМАРТФОН.

 • Карактеристики

  Карактеристики

  Android™ 5.0, Lollipop оперативен систем

  Со нови карактеристики, визуелни промени и многубројни подобрувања, Android™ 5.0 е многу повеќе респонзивен и ефикасен, плус помалку ја троши батеријата, за разлика од претходните верзии. Како резултат на тоа, Lenovo A1000 дава брзо и моќно Android искуство.

  4
  4" Lenovo A1000 - во бисерна бела и оникс црна

  3G брзина за пренос на податоци

  3G поддршката на A1000 овозможува да споделувате моменти - инстантно. Со HSPA+ конекцијата и брзините на преземање од 21 Mbps, вашите социјални мрежи, видео содржини и музика се на чекор од вас.

  Лесно процесирање

  A1000 има 1.3GHz quad-core процесор помага за побрза обработка на повеќе работи истовремено, овозможува полесно функционирање на Android оперативниот систем и испорачува поголеми перформанси за играње или гледање видео записи.

  Вистински смартфон за користење само со една рака

  Тежејќи само 134 грама, A1000 смартфонот има 4" touch екран и лесно се вклопува во една рака и притоа е удобен за користење. Достапен е во бисерна бела и оникс црна.

  Интегрирани предна и задна камера

  A1000 има задна 5MP камера со LED блиц за кристално чисти фотографии и видео клипови. Предната камера, пак, е одлична за видео разговори со пријателите.

  Lenovo DOit апликации

  Правете повеќе со преинсталираните апликации како SHAREit или CLONEit, кои овозможуваат брз трансфер на фајлови, безжично без притоа да користите мрежа или да се поврзете на WiFi конекција, како и SYNCit апликацијата која овозможува да правите бекап на контактите, SMS пораките и телефонските повици.

  GPS кој функционира без интернет

  Пронаоѓањето на точниот пат никогаш не било полесно отколку со A1000. Тој има сателитски контролиран GPS за да ве насочи правилно дури и кога немате интернет.

  Проширлив внатрешен простор

  За да чувате повеќе фотографии, песни или видео записи во вашиот A1000, вградете microSD картичка и проширете го внатрешниот простор од 8GB до 32GB.

  Две SIM картички

  Два телефонски броја во еден смартфон се идеални кога сакате да ги одвоите бизнисот од приватниот живот или кога патувате во различни држави. Опцијата за две SIM картички е одлична кога сакате да користите поволности од различни провајдери.

  Show More
  Less
 • Галантерија & Услуги

  Lenovo A1000 SmartphoneГалантерија & Услуги

The purchase quantity of the product has reached the upper limit.
Same Day Shipping