Lenovo Razer издание
Lenovo Razer издание
Lenovo Razer издание
Lenovo Razer издание

Lenovo & Razer

Што добивате кога ќе го комбинирате дизајнот на системот на производителот на компјутери број еден во светот со извонредната технологија од светски водечката gaming компанија? Навистина прекрасно играње! Ние ги здруживме силите со Razer за да ви ги донесеме специјалните Razer Edition (RE) производи. IdeaCentre Y900 RE десктоп компјутерот за играње и заоблениот екран за играње на Lenovo Y27g RE ги спојуваат врвниот изглед и чувство на Lenovo Y серијата со водечките врвни елементи на Razer производите. Како резултат, вие добивате.

Моќност и интензитет

Со најновите процесори со можност за засилување од Intel и двете NVIDIA картички со дискретна графика, можете да правите брз пренос од интензивна продуктивност до комплицирана игра без да пропуштите ништо.

Nvidia и Intel

Моќност и интензитет

Безмилосен изглед

Razer Chroma™ испорачува цел спектар на бои и приспособливи светлечки ефекти за да го дополнат вашиот стил на играње, така што изгледот на компјутерот ќе биде одличен како и вашите игри.

Razer Spectrum

Безмилосен изглед
Убави периферни уреди

Убави периферни уреди

Покачете го вашето ниво на игра со Razer pro периферните уреди за играње – Razer BlackWidow Chroma механичка тастатура и Razer Mamba Tournament Edition глувче – и изберете воодушевувачка околина која има до три поврзани Lenovo Y27g RE 27" заоблени монитори.

Lenovo & Razer

Купи сега

Y900RE

Y900RE

Купи сега
  • Процесор: До Intel® Core I7-6700K 4.0GHz/4C/8M 95W
  • Оперативен систем: До Windows 10 Home
  • Дискретна графика: До NVIDIA® GTX1080 8GB 256b GDDR5 DVI+HDMI+3*DP HP
  • Меморија: До 16 GB DDR4 (ќе поддржува до 64 GB)
Y27g заоблен монитор

Y27g заоблен монитор

Купи сега
  • Монитор: Уникатен R1800 заоблен панел
  • Екран: Технологија на дисплеј со 16,7 милиони бои NVIDIA G-SYNC NVIDIA G-SYNC
  • Осветлување: Razer Chroma осветлување со контролен панел
  • Резолуција: 1920 x 1080 со 144Hz стапка на освежување