Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth® Звучник

 
 

Преден изглед на bluetooth-звучник Преден изглед на bluetooth-звучник

Lenovo 700 Ultraportable
Bluetooth® Звучник

Иднината е тенка и звучи неверојатно.

Intel Лого

Тенок, лесен и пренослив

Intel Лого

Дигитална говорна помош

Intel Лого

Immersive 360° audio®

Intel Лого

Водоотпорен на прскање/дожд и издржлив

Intel Лого

До 12 часа траење на батеријата

Опис Спецификации
Frequency Response
< 220hz="" -="" 20khz="">
Проценета моќност
4W
Ознака за ниво на бучава
> 80dB
Компатибилност со дигитален гласовен асистент
Да
Батерија
 • Lithium Polymer, 3.85V, 2430mAh
 • До 12 часа траење
 • Целосно полнење во рок од 2 часа
 • Автоматско исклучување
 • USB-C input, 5V, 1.5A
Димензии ( Ш x Д x В)
165mm x 75mm x 11mm / 6.5" x 2.95" x 0.43"
Тежина
Почнувајќи од 0,32lb / 145g
Водоотпорна класа
Отпорен на прскање - IPX2
Поврзување
 • Bluetooth® 5.0
 • Можност за поврзување на два уреди истовремено
 • SBC / AAC / mSBC audio coding
 • Со wireless поврзување на далечина до 10m
 • NFC брзо конектирање
Гаранција
1 година
Спецификации може да се разликуваат во зависност од регионот
Најтенок bluetooth-звучник во светот Најтенок bluetooth-звучник во светот

Ултра пренослив

Запознајте го најтенкиот Bluetooth во светот® звучник. Тенок само 11 mm (0.43"), Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth претставува® Звучник кој ви овозможува ултра-квалитетен звук и конференција во движење — и тоа се во еден уред, кој исто така е отпорен на прскање/дожд, издржлив и компактен уред.

Lenovo Bluetooth Ultraportable Speaker Voice Assistant Lenovo Bluetooth Ultraportable Speaker Voice Assistant

Повикајте ги сите снимки

Префрлете се лесно и брзо на повик. Проверете го локалниот сообраќај од под туш. Создадете список за купување без да кренете прст. Со лесен пристап до контролите и компатибилност со Google Assistant, Cortana и Siri, Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth®Звучникот ви овозможува слобода да правите се од ова но и повеќе.

Lenovo Bluetooth Ultraportable Speaker Conference Calls Lenovo Bluetooth Ultraportable Speaker Conference Calls

Со нетрпение ги очекуваме конференциските повици

The Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth® Звучникот ви овозможува да правите конференциски повици од каде било. Со истовремена репродукција и систем за разговор, сè е кристално јасно - оставајќи ви простор слободно да фаќате забелешки или работите за време на повикот.

Lenovo Bluetooth Ultraportable Speaker Wireless Music Lenovo Bluetooth Ultraportable Speaker Wireless Music

Ослободете го DJ - от во вас

Не можете да се одлучите која песна да ја пуштите? Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth® Звучникот ви дозволува да се поврзете безжично со два паметни телефони одеднаш. Потоа можете да ги употребите вашите DJ вештини и да го исполните воздухот со одлични звуци, каде и да сте.

Копчиња и функционалности

Преглед на портите за приклучоци на Lenovo bluetooth-звучникот
 • 1. Digital Voice Assistant Mute
 • 2. Bluetooth® Поврзување
 • 3. Play / Pause / Reject Call
 • 4. Volume - / Rewind
 • 5. Volume + / Forward
 • 6. Power On / Off
 • 7. Power LED Indicator
 • 8. USB-C Port
 • 9. Function LED Indicator
 • 10. Quick-touch Controls
 • 11. NFC Pairing

Што содржи пакувањето?

Lenovo bluetooth-speaker Shop Models
 • Lenovo 700 Ultraportable Bluetooth® Звучник
 • Гаранција во времетраење од 1 година
 • Водич за брзо поставување на функциите
 • USB-C и USB-A кабел
 • Кожен ремен

Преден преглед на Lenovo bluetooth-звучникот

Lenovo 700 Ultraportable
Bluetooth® Звучник

Каде може да се купи
 
Same Day Shipping