Domů   >  O společnosti Lenovo   > 

Naše společnost

 
 
Naše cíle
Společnost Lenovo chce být novým světovým výrobcem, který svým zákazníkům nabízí oceňované počítače. Jsme společností, která není omezována stávajícími hranicemi nebo organizačními strukturami, využívá celosvětových zdrojů a snaží se díky svému globálnímu týmu využít veškerých možností, které nabízejí inovace. Navrhujeme inovativní a zajímavé produkty a služby, které splňují představy našich zákazníků.
Společnost nového světa
Lenovo, nový typ počítačové společnosti, odmítá zeměpisné a organizační hranice v globálním měřítku:

 • Vyvíjíme, vyrábíme a dodáváme naše produkty na 6 kontinentech.
 • Naše globální společnost nemá jediné podnikové ústředí.
 • Náš americký výkonný ředitel sídlí v Singapuru
 • Náš čínský předseda správní rady pracuje v Severní Karolíně
Zdroje z celého světa
Získávání zdrojů z celého světa je odpovědí společnosti Lenovo ne globalizaci. Naše strategie uvolňuje hráze inovací v celém našem globálním týmu. Získávání zdrojů z celého světa se dramaticky odlišuje od získávání zdrojů z vnějšího prostředí - outsourcingu, což je původní globalizační model. Díky outsourcingu rozvinuté trhy řídi inovace, marketing a obecně správu společností, zatímco nízkonákladové vznikající trhy zpracovávají suroviny, zajišťují práci a výrobu. Získávání zdrojů z celého světa znamená, že zdroje, příležitosti a nápady lze najít kdekoliv po celém světě.

Vytváříme centra špičkových technologií tam, kde nabízejí nejvyšší hodnotu. Tato centra nám umožňují řešit potřeby našich zákazníků nabídkou vynikajících produktů. Poté můžeme dodávat tyto produkty rychle a efektivně díky našemu dodavatelskému řetězci a logistice.
Jak společnost Lenovo realizuje získávání zdrojů z celého světa v praxi
“Trojúhelník inovací” společnosti Lenovo je strategií a strukturou, která umožňuje, aby inovace poskytovaly skutečné výsledky.

Společnost Lenovo věří, ž získávání zdrojů z celého světa podporuje inovace a vede k ocenění našich počítačových výrobků našimi zákazníky. Značka Thinkpad společnosti Lenovo zůstává klíčem tohoto obchodního modelu. Podívejme se, jak to pracuje:

 • Výzkum a plánování produktů řady ThinkPad probíhá v USA
 • Design předního hardwaru mezi přenosnými počítači pochází z Yamato v Japonsku
 • Tým v Číně produkty ThinkPad vyrábí a testuje
 • Nakonec se počítače ThinkPad expedují do každého regionu ve světěŘešení skutečných výzev kladených zákazníky
U našich produkty řady Think se zaměřujeme na výzkum a vývoj řešením výzev, kterým musí čelit naši zákazníci: účinná správa podnikového portfolia počítačů, nízké celkové náklady na vlastnictví počítačů a ochrana cenných dat před odcizením a poškozením. V případě produktové řady Idea se zaměřujeme na potřeby jednotlivců a malých podniků, například špičková reprodukce zvuku, ochrana osobních data a zábava.

Společnost Lenovo přetváří tuto znalost trhu do vlastností inovativních produktů řady Think:

 • Design features, like the spill-resistant keyboards with a liquid drain hole, protect ThinkPads from accidental spills
 • Prvky zajišťující spolehlivost, jako kryt počítačů z hořčíkové slitiny a systém obnovení dat jedním tlačítkem jsou těmi, které zaručují ochranu dat přenosných počítačů ThinkPad.
 • Prvky zaměřující se na zvýšení produktivity, například ThinkVantage Productivity Center, zjednodušují každodenní úkoly, jako je připojení k bezdrátovým sítím, aktualizace ovladačů a ochrana heslem.
 • Energeticky efektivní “zelené” systémy splňuje standardy EPEAT Gold a EnergyStar 4.0.
 • Prvky zabezpečení, například detekce proniknutí do skříně počítače, přihlášení pomocí čtečky otisků prstů, integrovaný šifrovací čip a spínače zapnutí/vypnutí USB chrání data a majetek před odcizením nebo poškozením.
 • Špičková ochrana osobních dat pomocí softwarové technologie rozpoznávání obličeje VeriFace™ a integrovanou kamerou.
 • Přední audio systém s technologií Dolby© Home Theater™ nabízí zvuk jako v kině.
 • Elegantní design multimediálního ovládacího centra zaručuje zjednodušené ovládání multimediálních funkcí.

V dnešním hospodářství společnost Lenovo ví, že zákazníci hodnotí společnosti výhradně podle hodnoty, kterou nabízí svým zákazníkům po celém světě. Proto společnost Lenovo slibuje svým zákazníkům a partnerům, že bude vždy dodávat oceňované počítače s nesrovnatelnými užitnými vlastnostmi.