Domů   >  O společnosti Lenovo   >  Naše společnost   > 

Management

 


LIU Chuanzhi
Předseda správní rady
 

YANG Yuanqing
Výkonný ředitel
 

Peter BARTOLOTTA
Senior viceprezident,Globálních Služeb
   


Milko Van DUIJL
Senior viceprezident, vyspělé trhy
 

LIU Jun
Senior viceprezidentka, skupina výrobků IDEA
 

David ROMAN
Senior viceprezident, CMO
   


QIAO Jian
Senior viceprezidentka, Human Resources
 

Dr. Peter HORTENSIUS
Senior viceprezident,Skupina Výrobků
 

Xiaoyan Wang
SVP, výkonná ředitelka pro informatiku, Lenovo
 

 


HE Zhiqiang
Senior viceprezident a výkonný ředitel pro technologie
 

Gerry P. SMITH
Senior viceprezident, Globální dodavatelský řetězec
 

WONG Wai Ming
Senior viceprezident a výkonný finanční ředitel
   
Zpět nahoru 
 
  LIU Chuanzhi
Předseda správní rady

Liu Chuanzhi je předsedou správní rady společnosti Lenovo Group Limited. P. Liu se navrátil do pozice předsedy v roce 2009, poté, co dříve zastával tuto úlohu od založení společnosti v roce 1984 až do spojení Lenovo a divizí osobních počítačů IBM v roce 2005. Pod vedením p. Liu společnost Lenovo – původně známá pod jménem Legend – vyrostla z malého podniku až do velikosti přední počítačové společnosti v Číně a pak celosvětové společnosti.

P. Liu byl jmenován jedním z “pětadvaceti nejvlivnějších celosvětových vedoucích pracovníků” časopisem Time, jedním z “nejlepších vedoucích pracovníků asijského podnikání” časopisem Forbes a jednou z “asijských hvězd” časopisem BusinessWeek.

Zpět nahoru 
 
  YANG Yuanqing
Výkonný ředitel

Yang Yuanqing je výkonným ředitelem společnosti Lenovo. Do této úlohy se navrátil v roce 2009 poté, co tuto funkci zastával již v letech 2001-2005. Mezitím pracoval jako předseda správní rady společnosti Lenovo Group Limited. P. Yang se připojil ke společnosti Lenovo v roce 1989. Pod jeho vedením je společnost Lenovo od roku 1997 nejlépe prodávanou značkou počítačů. V roce 1999 společnost Lenovo byla první firmou na žebříčku prodeje počítačů v asijsko-pacifické oblasti (kromě Japonska) a tuto pozici si od té doby již udržela.

P. Yang byl jmenován “asijským podnikatelem roku” časopisem Forbes Asia. Byl také jmenován časopisem BusinessWeek jednou z “asijských hvězd” a čínskými médii byl vybrán jako jeden z "deseti předních čínských podnikatelů" a jeden z "deseti nejcennějších manažerů". Byl jmenován CCTV "mužem roku" 2004. Je držitelem magisterského titulu z Katedry počítačových věd na University of Science and Technology of China. P. Yang je také členem výboru National Youth Association Committee, ředitelem asociace čínských podnikatelů, čestným profesorem na University of Science and Technology of China a členem mezinárodního dozorčího výboru newyorkské burzy cenných papírů.

Zpět nahoru 
 
  Milko Van DUIJL
Senior viceprezident, vyspělé trhy

Milko van Duijl je senior vicepresident pro vyspělé trhy, který má na starosti veškeré obchodování v západní Evropě, Spojených státech amerických, Kanadě, Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, včetně globálních zákazníků, tj. velkých podniků, malých a středních podniků a spotřebitelů.

Před touto činností zastával pozici presidenta společnosti Lenovo Europe, Middle East and Africa (EMEA) a senior viceprezidenta společnosti Lenovo Group. Počínaje květnem 2005, byl generálním ředitelem společnosti Lenovo Europe, Middle East, Africa. P. Van Duijl byl viceprezidentem IBM Personal Computing Division EMEA od srpna 2003 do 1. května 2005. Pod jeho vedením společnost IBM PCD EMEA dosáhla výrazného obratu, zvýšila svůj tržní podíl a dosáhla růstu zisku.

Zpět nahoru 
 
  LIU Jun
Senior viceprezidentka, skupina výrobků IDEA

Liu Jun je senior vicepresident skupiny výrobků IDEA, kde má na starosti vývoj produktu a správu portfolia produktové řady IDEA. Předtím byl prezidentem skupiny Consumer Business Group a senior viceprezidentem Lenovo Group.

Dříve p. Liu sloužil na pozici senior viceprezidenta globálního dodavatelského řetězce, kde byl odpovědný za globální nákup, logistiku, plnění a podporu prodeje, plánování dodávek, strategii a výrobní operace. Předtím byl senior viceprezidentem a výkonným provozním ředitelem společnosti Lenovo China, s odpovědní za zisk/ztrátu a všechny aspekty podnikání. P. Liu byl také architektem modelu prodejního řetězce počítačů. Zastával také celou řadu vedoucích pozic, včetně vedoucího spotřebitelské obchodování v Číně, výzkumu a vývoje, celopodnikové strategie a obchodní jednotky stolních počítačů a integrovaného dodavatelského řetězce - to vše mu poskytlo bohaté zkušenosti v provozu IT, výzkumu, vývoje a marketingu.

Zpět nahoru 
 
 
 
  Xiaoyan Wang
SVP, výkonná ředitelka pro informatiku, Lenovo

Xiaoyan Wang, senior vicepresidentka společnosti Lenovo, byla jmenována výkonnou ředitelkou pro informatiku v březnu 2009. Je odpovědná za strategii a provoz společnosti Lenovo v oblasti informačních technologií, včetně všech aspektů globální IT infrastruktury Lenovo, vývoj, podporu a údržbu obchodních aplikací a také za poskytování a zabezpečení informačních služeb. Pod vedením p. Wang organizace divize Informačních technologií úzce spolupracuje s interními obchodními partnery Lenovo při navrhování strategií, procesů a architektury informačních technologií s cílem odporovat segmenty Think, Idea, vyspělých a vznikajících trhů společnosti Lenovo.

P. Wang se připojila ke společnosti Lenovo v roce 1994 a zastávala několik pozic, včetně vedoucí správního oddělení, kde měla na starosti celopodnikové funkce, například finance, personalistiku, informační technologie a podnikovou správu. Ve společnosti Lenovo rovněž vedla různé technické servisní organizace. P. Wang byla součástí týmu, který ve společnosti Lenovo pracoval na průlomové akvizici divize obchodu s osobními počítači od IBM. Před společností Lenovo pracovala v různých oblastech, včetně technického výzkumu a vývoje, technických služeb a projektového managementu.

P. Wang je držitelkou magisterského titulu v oboru mechanických technologií a automatizace na Pekingském technologickém institutu a EMBA z Čínsko-evropské školy mezinárodního obchodu (CEIBS).

V roce 1999 byla p. Wang poctěna Čínskou akademií věd jako jedna z “vynikajících žen.” P. Wang je rovněž kurátorkou organizace Vzdělávací charita CEIBS, která poskytuje finanční podporu pro vzdělávání dětí ze sociálně slabých vrstev.

Zpět nahoru 
 
 
  Gerry P. SMITH
Senior viceprezident, Globální dodavatelský řetězec

Gerry P. Smith je senior viceprezidentem divize Globální dodavatelský řetězec společnosti Lenovo. Má na starosti globální nákup společnosti, logistiku, plnění a podporu prodeje, plánování dodávek, strategii a výrobní operace. Před pozicí u společnosti Lenovo pracoval p. Smith u firmy Dell Inc., kde byl od roku 1994 na pozici viceprezidenta a generálního ředitele divize vyrábějící monitory. V této úloze byl odpovědný za veškerý vývoj, nákup a provoz na celém světě pro tuto obchodní jednotku s ročními výnosy 8 miliard USD. V současné době vedl spuštění singapurského konstrukčního střediska a řídil jeho integrování do globálního dodavatelského řetězce. Předtím byl viceprezidentem skupiny celosvětového rozvoje periférií a nákupu, kde pomáhal definovat a provozovat špičkový globální dodavatelský řetězec společnosti. Předtím sloužil v mnoha vedoucích pozicích, včetně následujících: viceprezident a generální ředitel divize přenosných počítačů Inspiron, kde vedl marketing, design, provoz a nákup spotřebitelských přenosných počítačů; ředitel rozvoje periférií; ředitel nákupu úložišť a mnoho dalších pozic v oblasti marketingu.

V období od 1987 do 1993 pracoval p. Smith ve společnosti Definicon, kde řídil prodej, marketing, nákup a provoz této nové technologické společnosti. Před svou činností u firmy Definicon pracoval p. Smith jako finanční analytik u společnosti EDS. P. Smith je držitelem bakalářského titulu v oboru financí a marketingu na Pacific Lutheran University.

Zpět nahoru 
 
  WONG Wai Ming
Senior viceprezident a výkonný finanční ředitel

Wong Wai Ming je senior viceprezident a výkonný finanční ředitel společnosti Lenovo. Před svou současnou funkcí byl p. Wong od roku 1999 nezávislým ředitelem společnosti. Má více než 15 let zkušeností v investičním bankovnictvím a byl členem Registračního výboru burzy cenných papírů Stock Exchange of Hong Kong, Limited.

P. Wong je držitelem bakalářského titulu v oboru managementu na Victoria University of Manchester, Velká Británie. Je členem institutu Hong Kong Institute of Certified Public Accountants a Institute of Chartered Accountants v Anglii a Walesu.

Zpět nahoru 
 
  HE Zhiqiang
Senior viceprezident a výkonný ředitel pro technologie

He Zhiqiang (George) je senior viceprezidentem a výkonným ředitelem pro technologie. Je odpovědný za podnikový výzkum, vývoj systémů, správu výrobního řetězce (výzkum a vývoj) a dále dohlíží na výzkumná střediska firmy v Pekingu, Čína, v Raleighu v Severní Karolíně a v Yamatu v Japonsku. Předtím byl p. He senior viceprezidentem výzkumu a vývoje a ředitelem podnikového střediska výzkumu a vývoje společnosti Lenovo, přičemž během této doby výrazně přispěl k výzkumným a vývojovým aktivitám a systémům společnosti Lenovo. Ke společnosti Lenovo nastoupil v roce 1986 po promoci na Institute of Computing Technology of the Chinese Academy of Sciences, získal magisterský titul v oboru počítačových věd.

Zpět nahoru