Domů   >  O společnosti Lenovo   >  Naše společnost   > 

Historie společnosti

 
   1980

   1981 Společnost IBM PCD představuje svůj první osobní počítač, IBM PC.

   1984 Společnost IBM PCD představuje svůj první přenosný počítač, IBM Portable PC, vážící 13,5 kg.

Se základním kapitálem pouhých 200 000 RMB (25 000 USD) předseda společnosti Lenovo Liu Chuanzhi se svými 10 kolegy zakládá společnost New Technology Developer Inc. (předchůdce Legend Group), která je financována Chinese Academy of Sciences (Čínská akademie věd).

1986 Společnost IBM PCD ohlašuje svůj první přenosný počítač (laptop), PC Convertible, vážící 5,5kg.

1987 Společnost IBM PCD ohlašuje osobní počítač Personal System/2.

Společnost Legend úspěšně vydává kartu Legend pro čínské znaky.

1988 Karta pro čínské znaky společnosti Legend obdrží nejvyšší ocenění National Science-Technology Progress Award v Číně.

Je založena pobočka Legend Hong Kong.

1989 Společnost IBM PCD ohlašuje osobní počítač Personal System/2.1990

1990 První osobní počítač Legend je uveden na trh. Společnost Legend mění svou roli ze zástupce pro importované počítačové produkty na producenta a prodejce vlastní značky počítačových produktů. Počítače Legend PC jsou přijaty a schváleny programem China Torch Program.

1992 Společnost IBM PCD představuje ThinkPad, první notebook na trhu s 10,4" barevným displejem TFT a polohovacím zařízením TrackPoint (červená kulička).

Společnost Legend přináší jako první koncept domácího PC a počítače Legend 1+1 vstupují na čínský trh.

1993 Společnost Legend vstupuje do éry procesorů Pentium a vyrábí první čínský počítač s procesorem „586“. Společnost Legend zavádí síť koncového prodeje 1+1.

1994 Společnost IBM PCD představuje první notebook na světě s integrovanou mechanikou CD-ROM, ThinkPad 755CD.

Společnost Legend je kotována na burze Hong Kong Stock Exchange. Společnost Legend formálně zakládá obchodní divizi osobních počítačů.

1995 IBM PCD představuje klávesnici „motýl“ ("butterfly").

Společnost IBM PCD se stěhuje z Boca Raton na Floridě do Raleigh v Severní Karolíně.

Společnost Legend představuje první značkový server Legend.

1996 Společnost Legend se poprvé stává společností s největším podílem na trhu v Číně.

Legend představuje první značkový laptop Legend.

1997 Společnost IBM PCD představuje první notebook na světě vybavený integrovanou mechanikou DVD-ROM, ThinkPad 770.

Společnost Legend podepisuje s Microsoftem smlouvu o duševním vlastnictví, obchod s nejvyšší hodnotou v Číně
té doby.

Společnost Legend uvádí první multifunkční laserovou tiskárnu.

1998 Společnost IBM PCD představuje první na světě ThinkLight, lampičku osvětlující klávesnici ve tmavém prostředí, jako např. v letadle.

Miliontý osobní počítač Legend vyjíždí z montážní linky. Předseda Intel Andy Grove navštěvuje ceremoniál a bere s sebou PC do muzeální sbírky Intel.

Společnost Legend zakládá první Legend Shop.

1999 Společnost IBM PCD představuje první mini notebook na světě, vážící méně než 1,35kg, se standardními porty a klávesnicí o rozměru 95% běžné klávesnice.

Společnost IBM PCD ohlašuje ukončení aktivit v oblasti koncového prodeje.

IBM PCD představuje první PC na světě se zabudovaným bezpečnostním čipem.

Společnost Legend se stává vedoucím prodejcem PC v oblasti Asie a Tichého oceánu a vede tabulku 100 předních čínských společností v oblasti elektroniky.

Společnost Legend představuje jako první internetové PC, s přístupem na Internet stiskem jediného tlačítka, což umožňuje milionům čínských uživatelů PC jednoduchý přístup na Internet.


2000

2000 Společnost IBM PCD expeduje 10miliontý notebook ThinkPad.

Akcie společnosti Legend se stávají ustavujícími akciemi indexu Hang Seng Index - HK

Společnost Legend se umísťuje mezi 10 nejlepšími světovými producenty PC.

2001 Notebook IBM se zabudovaným bezpečnostním čipem se stává prvním notebookem na světě certifikovaným Trusted Computing Platform Alliance, orgánem zabývajícím se stanovováním bezpečnostních datových standardů.

Společnost Legend se úspěšně odděluje od Digital China Co. Ltd., která je kotována zvlášť na burze Hong Kong Stock
Exchange.

Presidentem a výkonným ředitelem společnosti Legend se stává Yuanqing Yang.

Společnost Legend jako první přináší koncept "digitální domácnosti" a představuje PC s možností připojení příslušenství.

2002 Společnost IBM PCD představuje ImageUltra a Rapid Restore, první technologie automatické obnovy dat svého druhu.

IBM PCD ohlašuje smlouvu na outsourcing stolních počítačů se Sanmina-SCI.

Společnost Legend zahajuje svou první technologickou konferenci o inovacích, „Legend World 2002“, kterou Legend začíná „technologickou éru“. Společnost Legend představuje svůj vizionářský koncept pro budoucnost technického vývoje a aplikací, projekt Collaborating Applications, a také představuje své strategie pro zavádění tohoto konceptu.

Debutuje superpočítač od Legend, DeepComp 1800. První čínský počítač s kapacitou 1,000 GFLOP (počet operací s pohyblivou řádovou čárkou) a čínský nejrychlejší počítač pro civilní využití se umísťují na 43. místě ve světovém žebříčku 500 nejrychlejších počítačů na světě.

2003 Společnost IBM PCD představuje první notebook na světě s baterií, která vydrží až 11 hodin.

IBM PCD představuje řadu stolních počítačů ThinkCentre.

IBM PCD představuje svůj systém Active Protection System, první notebook na světě s airbagem pevného disku a ochranou dat v případě pádu notebooku.

Společnost IBM PCD expeduje 20miliontý notebook ThinkPad.

IBM PCD představuje řadu stolních počítačů ThinkCentre.

Společnost Legend ohlašuje zrod nového loga Lenovo, jako přípravu pro expanzi na zámořské trhy.

Na základě technologie aplikací pro spolupráci zavádí Lenovo IGRS Working Group, ve spolupráci s několika velkými společnostmi a Čínským ministerstvem informačního průmyslu, na propagaci formování průmyslových standardů.

Společnost Lenovo zahajuje celonárodní Tech RoadShow 2003 na propagaci inovací Lenovo.

Společnost Lenovo v listopadu úspěšně dokončuje počítač DeepComp 6800, který se umísťuje na 14. místě v celosvětovém seznamu.

2004 Společnost IBM PCD představuje ultra malý stolní počítač ThinkCentre, který není větší než krabice od kukuřičných vloček.

IBM PCD představuje první notebook s integrovaným snímačem otisku prstů.

IBM PCD expeduje 100miliontý počítač (celkový počet stolních počítačů a notebooků).

Společnost Lenovo se stává celosvětovým olympijským partnerem. Je tak první čínskou společností, která se stává dodavatelem počítačového vybavení pro MOV.

Lenovo přijímá rozhodnutí rozvíjet venkovský trh a představuje řadu počítačů Yuanmeng navržených pro uživatele z malých měst.

Lenovo a IBM ohlašují dohodu, podle které Lenovo převezme divizi Personal Computing Division IBM, globální obchod IBM s osobními počítači (stolní a přenosné počítače). Akvizicí vzniká třetí největší světový producent počítačů.

2005 Společnost Lenovo dokončuje akvizici divize Personal Computing Division IBM, ze společnosti se tak stává nový mezinárodní konkurent v oblasti IT a třetí největší počítačová společnost na světě.

Společnost Lenovo ohlašuje uzavření investice v hodnotě 350 milionů USD třemi soukromými kapitálovými společnostmi: Texas Pacific Group, General Atlantic LLC a Newbridge Capital LLC.

Lenovo otevírá nové Innovation Center v Research Triangle Park v Severní Karolině, aby umožnila partnerům, poskytovatelům řešení a nezávislým producentům softwaru spolupráci na nových řešeních v oblasti osobních počítačů.

Společnost Lenovo uvádí nejtenčí, nejlehčí a nejbezpečnější tablet PC na světě, ThinkPad X41 Tablet.

Lenovo uvádí první širokoúhlý ThinkPad se zabudovaným bezdrátovým připojením, ThinkPad Z60, k dispozici s titanovým krytem.

Společnost Lenovo se stává největším světovým producentem osobních počítačů s biometrickými prvky, prodává miliontý osobní počítač s integrovaným snímačem otisku prstů.

William J. Amelio se stává výkonným ředitelem a presidentem společnosti Lenovo.

2006 Společnost Lenovo představuje první notebooky ThinkPad s dvoujádrovým procesorem pro zvýšení produktivity a zvýšení výdrže na baterii až na 11 hodin.

5 000 stolních počítačů, 350 serverů a 1 000 notebooků Lenovo bezchybně zajišťujě Zimní olympijské hry 2006 v Turíně v Itálii. Společnost Lenovo také provozuje sedm internetových center využívaných olympijskými sportovci a návštěvníky.

První produkty značky Lenovo jsou dostupné po celém světě. Výzkumné, vědecké a designérské týmy po celém světě slučují poznatky společnosti Lenovo v podnikání a ve vývoji technologií a představují řadu Lenovo 3000, která zahrnuje nové stolní počítače a notebooky specificky navržené pro bezchybný výkon v segmentu malých společností.